(+371) 22-725-725 latviski, (+371) 22-721-721 русский, (+371) 24-507-507 English

Mīti par karkasa mājām

By in EKSPERTU PIEZĪMES

Viedokļi par karkasa mājām nav viennozīmīgi un tiem ir drīzāk negatīva nosliece, kura ir veidojusies no noliedzošo „mītu” par tiem virknes.

Mīts 1. Tiek uzskatīts, ka somu māja nav ilgizturīga, droša, un izmantojamie materiāli ir kaitīgi veselībai.Tiek uzskatīts, ka šai mājai no koka ir mazs ekspluatācijas termiņš un tā ātri paliek nederīgā dzīvošanai stāvoklī. Tas tiek paskaidrots ar materiālu ne ilgizturību un ar mūsu tradicionālajiem laika apstākļiem.
Šis mīts ir veidojies paša karkasa māju pirmsākumā. Un paskaidrosim ar to, ka celtniekiem nebija pietiekamas pieredzes doto konstrukciju projektēšanā, un koka māju celtniecībā izmantoja zemas kvalitātes materiāli, un netika veikta nepieciešamā apstrāde. Tagad situācija ir kardināli mainījusies: ir sakrāta apjomīga pieredze un atstrādātastehnoloģijas, celtniecības materiālu tirgus ir paplašinājies un spēj piedāvāt augstas kvalitātes materiālus un apstrādes līdzekļus. Un nevajadzētu aizmirst par mājas regulāru apkalpošanu, bez tās pati kvalitatīvākā māja ātri vien kļūs nederīga.
Mīts 2. Ātri saliekamās mājas tiek uzskatītas ne visai izturīgas un ir pakļautas izjukšanai pēc mazākās ietekmes.
Tā ir pieņemts uzskatīt karkasa konstrukcijas īpatnību dēļ, kura dala sienas bloku uz taisnstūra sektoriem. Dotā konstrukcija ar laiku izkustās un sabrūk stipra vēja ietekmē. Taisnstūris sākotnēji tiek uzskatīts par nestingru figūru. Un atrisināt problēmu ir diezgan viegli – pievienot diagonālas šķautnes, lai izveidotu trīsstūrainu formu.Trīsstūris – pati stingrākā figūra ģeometrijā.Tāpat ir jāpievērš uzmanība uz izmantojamo apdares materiālu kvalitāti. Karkasa ārpuses apdares laikā ir nepieciešamas izmanto plātnes ar garenisku augstu stingrību.
Mīts 3. Karkasa mājas līdz šim laikam tiek uzskatītas par kaitīgām.
Un to var paskaidrot tikai ar lētu apdares materiālu izmantošanu (OSB plātnes) un starpsienu siltinātājiem (minerālā vate), kuri ir piesūcināti ar dažādiem konservantiem, kuri ar laiku sāk izdalīties un indēt cilvēka organismu. Ar tirgus un tehnoloģiju attīstību ir parādījušies jauni materiāli, kuri ir aizvietojušo OSB plātnes – tās ir apdares CSP un SML plātnes, un eko vates vietā tiek veiksmīgi pielietots putu polistirols. Šie materiāli ir nekaitīgi cilvēkam, un fiziskais raksturojums nepadodas sākotnējam. Karkasa tipa koka māju pārdošana iziet jaunā līmenī, pateicoties celtniecības tehnoloģiju attīstībai.

Tagad karkasa mājas nedrīkst vainot ne ilgizturībā un kaitīgumā. Celtniecības tehnoloģija visu laiku attīstās, un materiāli celtniecībai pastāvīgi pilnveidojas. Mājas ir kļuvušas izturīgas, drošas un salīdzinoši lētas, tas padara tās par ideālu variantu visiem un katram!

Share This