(+371) 22-725-725 latviski, (+371) 22-721-721 русский, (+371) 24-507-507 English

Somu mājiņu tehnoloģija

By in EKSPERTU PIEZĪMES

Somu tehnoloģija karkasa māju celšanā ir kļuvusi diezgan populāra mūsu valstī. Celtnes ir parādījušas savu izturību un drošumu par vairākām simtgadēm, un to celtniecībā pielieto tikai augstas kvalitātes un dabiskus materiālus.

Karkasa māju celtniecības tehnoloģija – pamata etapi.

Neliela somu karkasa māja ar vienu vai diviem stāviem tiek celta no nedēļas un līdz 2 mēnešiem „zem atslēgas”. Būvēšanas etapi ir sekojoši:

  • Fundamenta montāža. Derēs gan stabiņveida, gan lentu pamatne, kura turēs celtnes slodzi.
  • Pamata hidroizolācijas sagatavošana no hidroizola, lai aizsargātu koka komponentus;
  • Siju vainagojumu montāža;
  • Kad tiek celta somu koka māja, pirmā stāva pārsegumus fiksē ar metāla balsteņa palīdzību;
  • Karkasa sienas salikšana, kura montējas pie sijas vainagojuma. Ar šo metodi tiek veikta visu sienu salikšana;
  • Metālisko balsteņu montāža, kuros tiek ievietotas sijas.

Somu mājas zem atslēgas būvē brigādes no 5-10 cilvēkiem, un pēdējais darba etaps ir kāpumu uzstādīšana un jumta darbi. Drīkst izmantot metāla dakstiņus, ondulīnuvai budžeta variantu – profilētās lapas.

Cik ilgi kalpos somu karkasa māja

Savā dzimtenē somu saliekamās mājas kalpo ne mazāk par simts gadiem. Tas ir diezgan ilgs laiks, ņemot vērā šīs valsts sūros klimatiskos apstākļus. Šodien somu mājas cenā turas vidējā līmenī, neskatoties uz to, ka ceļ tās no ekoloģiski tīriem materiāliem. Izveidotā celtne ir pieticīga un neprasa pastāvīgu apkalpošanu. Jebkurš, kurš vēlas, var atrast somu māju projektus plašā variantu daudzveidībā un izvēlēties projektu pēc savas vēlmes.

Noskaidrot cenas uz somu mājām, kā rī pasūtīt to būvniecību savā zemes laukumā var mūsu kompānijā. Mēs garantējam augstu kvalitāti un pilnu tradicionālās celtniecības tehnoloģiju ievērošanu.

Share This