(+371) 22-725-725 latviski, (+371) 22-721-721 русский, (+371) 24-507-507 English

Apkures sistēmas

Viena no privātmājas priekšrocībām ir mājas apkures autonomā sistēma, kas tiek  izveidota pēc klienta vēlmēm. Tā kā no tās vistiešākajā veidā ir atkarīga mājas energoefektivitāte, tad ir nepieciešamas zināšanas un aprēķini.

Apsildāmās  grīdas

Mēs piedāvājam apsildāmo grīdu ierīkošanu. Šī tehnoloģija jau sen ir pazīstama apkures sistēmu tirgū. Tai ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālo apkures sistēmu elementiem. Apsildāmās grīdas izceļas ar drošību un ilgu kalpošanas laiku, ar ekoloģiskumu, ar pretalerģiskām īpašībām un ar siltuma vienmērīgu sadalījumu, novēršot konvekcijas strāvu veidošanos.

Tā kā mēs runājam par visas mājas apsildīšanu, tad elektriskā lauka patērēs lielu daudzumu elektroenerģijas. Tāpēc labākais risinājums ir apsildāmās grīdas šķidruma konstrukcija. Tā  ievērojami ietaupīs  enerģiju, jo apkures caurules savienotas ar kolektoru, kam karsto ūdeni piegādā apkures katls.

Radiatori

Atšķirībā no radiatoru izvēles dzīvoklim, kur radiatori ir pieslēgti centrālajai apkurei, privātmājai tos izvēlēties  ir vienkāršāk.  Pietiek izvēlēties radiatorus, kas  darbojas pie zema spiediena. Tā kā privātmājas apkures sistēmā hidrotriecieni nav tik spēcīgi, tad radiatoru izvēle ir pietiekami plaša.

Galvenais  kritērijs privātmājas radiatoru izvēlē kvalitātes un cenas atbilstība, ievērojot  maksimālo siltumatdeves koeficientu.

 

Apkures katli

 

Izvēloties apkures katlu, pievērsiet uzmanību galvenajiem kritērijiem: jaudai un kurināmā veidam.

Jauda tiek aprēķināta, pamatojoties uz to, ka platībai 10m2 ar griestiem līdz pat 3 mir nepieciešama 1 kW.

Apkures katls var darboties ar šķidro kurināmo (dīzeļdegviela), ar gāzi, elektrību un ar cieto kurināmo (kokss, granulas, koks, ogles u.c.)

Apkures katla izvēle ir atkarīga tikai no personīgā izdevīguma un patikšanas.

Ar mūsu speciālistu palīdzību mēs  izveidojam siltuma tehnisko projektu. Pēc tam apkures sistēmas izvēle būs vieglāka.