(+371) 22-725-725 latviski, (+371) 22-721-721 русский, (+371) 24-507-507 English

Jumta segumi

Jumta segums ar metāla plāksnēm

Jumta segums ar metāla plāksnēm, loksnēm vai ruļļiem nebūt nav nedrošāks par daktiņu pārklājumu. Tas lieliski nomāc mitrumu jebkuram jumta slīpumam, tomēr nav tam nav tik ilgs kalpošanas laiks. No korozijas neglābj par cinka pārklājums uz loksnēm. Šādam jumtam, lai paildzinātu tā kalpošanas laiku, ir regulāri jāatjauno pretkorozijas pārklājums. Tiek uzskatīts, ka, ar pienācīgu rūpību kopts, šāds jumts kalpo 25-30 gadus.

Metāla jumta klājums ēkai diemžēl nepiešķir tādu eleganci kā dakstiņi. Tomēr, ņemot vērā zemo cenu, cilvēki bieži izvēlas šāda veida jumta segumu, tāpēc mēs to iekļāvām savā piedāvājumā.

Bitumena dakstiņi / šindeļi

Vēl viens lēts jumta seguma veids ir bitumena dakstiņi- izskatās diezgan skaisti un akurāti. Bez tam bitumena dakstiņi ir viegli samontējami, lieliski saķeras ar substrāta materiālu. Šo jumta seguma ir ieteicams izmantot, ja jumta slīpums ir lielāks par 12 procentiem vai ja projekts paredz jumtu ar asiem stūriem un izliekumiem. Lokanie, elastīgie bitumena dakstiņi lieliski tiks ieklāti vietās, kur ar citu materiālu tas būtu neiespējami. Protams, montāžas cenu tas neietekmē.

Šobrīd tirgus piedāvā pieskaņot dakstiņus jebkuram mājas dizainam. Šāds jumts kalpo ilgāk kā metāla jumts- no 50 līdz 100 gadiem.

Keramiskie dakstiņi

Keramiskie dakstiņi arhitektūrā tiek izmantoti jau vairākus simtus gadu un mūsdienās tie nav zaudējuši savu popularitāti- tos izmantot ir ļoti prestiži. Keramiskajam pārklājumam ir vairākas priekšrocības. Tā kā ražošanā tiek izmantoti tikai dabiski materiāli, šāds jumts ir videi draudzīgs. Tas tiek ražots formēšanas, žāvēšanas un apdedzināšanas ceļā. Pēc otrreizējas apdedzināšanas māla plāksnes, kas satur daudz dzelzs oksīda, iegūst tradicionālo cēli sarkanīgo nokrāsu.

Keramiskie dakstiņi kalpos vairāk nekā 100 gadus. Šāds jumts ir lieliska kapitāla investīcija, jo jumts kalpos tikpat ilgi kā pati māja. Laika gaitā krāsa kļūst vēl piesātinātākā, dakstiņi- vēl skaistāki. Jumta kopšana prasa minimālus līdzekļus.

Tā kā šāds jumta klājums ir smags, tas prasa pamatīgu spāru sistēmu ar lielu slīpumus, lai ūdens varētu ātri notecēt. Keramisko dakstiņu uzlikšana ir tikai roku darbs, līdz ar to montāžas izmaksas ir tikpat lielas kā pašu dakstiņu izmaksas.

Šis ir viens no dārgākajiem jumta segumiem.

Betona dakstiņi

Betona dakstiņi ir lētāki nekā keramikas dakstiņi, tomēr visas tās pozitīvās īpašības tiem ir vienādas. Šāda jumta seguma kalpošanas laiks ir 80-120 gadi. Krāsas piešķiršanai tiek izmantots dzelzs oksīds. Jumts ir videi draudzīgs. Ir laba skaņas izolācija. Montāža ir nedaudz vienkāršāka nekā keramiskā pārklājuma gadījumā, tomēr svara pēc arī te nopietni jādomā par masīvu spāru sistēmu.

Rannila klājums

Jumta pārklāšana ar metāliskajiem Rannila dakstiņiem pēdējā laikā ir ļoti populāra un asociējas ar pamatīgumu un kvalitāti. Šis somu uzņēmuma produkts kalpos apmēram 50 gadus, un tam ir pieņemama cena. Izmaksas samazināt palīdz vienkāršā jumta montāža. Atšķirībā no parastā metāla jumta seguma nav tik ļoti pakļauts korozijai.

Jumta skaņas izolācija ir vāja- ļoti labi dzirdēsiet lietu un putnus.